UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES, BY UŁATWIĆ KORZYSTANIE Z NASZEJ WITRYNY. JEŚLI NIE CHCESZ, BY PLIKI COOKIES BYŁY ZAPISYWANE NA TWOIM DYSKU ZMIEŃ USTAWIENIA PRZEGLĄDARKI
OK, ROZUMIEM | WIĘCEJ INFORMACJI

Dziękujemy. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Zadzwoń i dowiedz się więcej!
tel.: 797 904 231, 797 703 990

Dokąd po kredyt – do banku czy do brokera?

Polacy to naród wybitnie samodzielny. Sami naprawiamy zepsuty sprzęt AGD, samochody, sami budujemy domy, sami remontujemy, sami wreszcie dokonujemy zakupów nieruchomości bez korzystania z pomocy profesjonalistów w danej dziedzinie. Taka postawa to prawdopodobnie wynik braku zaufania do specjalistów no i przede wszystkim wielu lat niedoborów, dzięki czemu nauczyliśmy się samodzielności. „Złote rączki” to przecież nasi ojcowie, wujkowie i dziadkowie…

Tymczasem świat się zmienia, pojawiają się nowe produkty, usługi i technologie. Przymierzamy się do nowych wyzwań z wiarą, że damy radę samodzielnie stawić im czoła. Nie zawsze jednak kończy to się sukcesem.
Spójrzmy na branżę finansową. Mamy do czynienia z mnogością banków i  instytucji finansowych, nowych produktów i karkołomnych rozwiązań. Łatwo nam jest dzisiaj pogubić się w świecie finansów, w tym gąszczu możliwości i czyhających na nas zagrożeń. Załóżmy, że mamy już upatrzoną nieruchomość i poszukujemy teraz możliwości jej sfinansowania, najlepiej za pomocą kredytu hipotecznego.
Jeśli podejmiemy decyzję samodzielnego ubiegania się o kredyt hipoteczny, przygotujmy się na czasochłonny proceder poszukiwania najlepszego kredytu w wielu znanych przez nas polskich bankach. Musimy też być gotowi na przeprowadzenie rozmów z pracownikiem każdego banku, a przede wszystkim na merytoryczne przygotowanie się do tego zadania, aby nie ulec sprzedażowym trickom sprzedawców w bankach, które odwiedzamy. Na pewno potrzeba na takie przygotowanie i wędrówki po bankach kilku wolnych dni. Powinniśmy przygotować się na rozmowę, podczas której padną takie słowa, jak m.in.: wkład własny, raty malejące, raty równe, WIBOR, BIK, cesja, LTV, karencja, prowizja, ubezpieczenie pomostowe, weksel, zdolność kredytowa, spread, libor, ubezpieczenie nieruchomości, uposażenie czy też księga wieczysta. To część pojęć, które powinniśmy znać podczas rozmów, a potem na pewno trzeba będzie przygotować się dobrze z produktów bankowych. Ta wiedza tak czy inaczej nie pomoże nam w wyborze najlepszej oferty bankowej dla nas w naszej konkretnej sytuacji, o ile oczywiście nie posiadamy gruntownej wiedzy o finansach.
Co zatem warto zrobić? Udać się do niezależnego brokera finansowego, który w portfolio ma oferty wielu instytucji finansowych, gwarantując oszczędność naszego czasu, benzyny i sił witalnych.
W firmie brokerskiej doradcy finansowi zaznajomieni są ze specyfiką każdego banku i mają wiedzę o wewnętrznych procedurach bankowych – czyli m.in.  jak długo załatwiana jest w każdym decyzja kredytowa czy tworzona umowa, w jaki sposób podchodzi się do dokumentów, jak długie jest generowanie umowy, co jest bezcenne w wielu sytuacjach, z którymi ma do czynienia klient.
Doradca finansowy, reprezentujący dobrego, niezależnego brokera, bezpłatnie i bezstronnie przedstawi nam w znacznie krótszym czasie produkt, który najlepiej dostosowany jest do naszych potrzeb i konkretnej sytuacji życiowej. W związku z tym zamiast kilku czy kilkunastu wizyt w wielu bankach, spotykamy się raz lub więcej razy w dogodnym dla nas miejscu (dobry doradca zawsze jest elastyczny) i z jedną i tą samą osobą, która pamięta o naszej sytuacji i jest naszym adwokatem w stosunku do banków w poszukiwaniu najlepszego dla nas produktu hipotecznego. Doradca finansowy będzie opiekował się swoim klientem od pierwszego spotkania do momentu wypłaty kredytu i przez praktycznie cały czas kredytowania. Obowiązkiem każdego dobrego pośrednika jest pomoc w spisaniu dokumentacji, pilotaż spraw prowadzonych w banku czy też bankach, nadzór nad procesem analizy i przyznania kredytu, również opieka posprzedażowa, czyli po wypłacie kredytu. Pamiętajmy, że dobry broker to firma, w której nie ma mowy o promowaniu jednej oferty bankowej. Również, należy mieć na uwadze, że często, z racji faktu, że broker jest partnerem sprzedażowym banku, kredyt oferowany poprzez brokera często może być oferowany na bardziej atrakcyjnych warunkach niż nawet w samym banku.
Jeśli masz jeszcze wątpliwości, jaką obrać drogę we własnych poszukiwaniach najlepszego kredytu, porozmawiaj ze znajomymi, którzy brali kredyt hipoteczny. Rekomendacja to zawsze dobry sposób na zdobycie wiarygodnej informacji.

 
Informacja własna Home Credit Group Finanse i Nieruchomości

Czy szykują się zmiany w programie „Mieszkanie dla Młodych”?

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju bierze pod uwagę nowelizację ustawy tak by został rozwiązany problem z dopłatami do tych mieszkań, dla których ceny nie są ustalone z góry ceny przez spółdzielnie mieszkaniowe.

więcej »

Ubiegamy się o kredyt hipoteczny – proces krok po kroku

Kredyt hipoteczny to całkiem inny kredyt niż gotówkowy czy też konsumpcyjny. Nie dostaniemy go „bez dowodu”, „od ręki” czy w 10 minut. Uzyskanie go to bardzo skomplikowany proces a wnioski o uzyskanie kredytów hipotecznych rządzą się odrębnymi prawami i metodami analiz.
więcej »

7 banków w MdM

Już siedem banków podpisało z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę o współpracy przy udzielaniu kredytów hipotecznych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. więcej »