UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES, BY UŁATWIĆ KORZYSTANIE Z NASZEJ WITRYNY. JEŚLI NIE CHCESZ, BY PLIKI COOKIES BYŁY ZAPISYWANE NA TWOIM DYSKU ZMIEŃ USTAWIENIA PRZEGLĄDARKI
OK, ROZUMIEM | WIĘCEJ INFORMACJI

Dziękujemy. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Zadzwoń i dowiedz się więcej!
tel.: 797 904 231, 797 703 990

7 banków w MdM

Już siedem banków podpisało z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę o współpracy przy udzielaniu kredytów hipotecznych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Niedawno do PKO BP i Pekao SA dołączyły kolejne banki, które będą mogły udzielać kredytów w rządową dopłatą tj.: Getin Noble Bank, Alior Bank, BOŚ Bank oraz banki spółdzielcze: BPS i SGB. –  Program działa dopiero od dwóch tygodni, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wkrótce następne banki wprowadzą do swojej oferty kredyty hipoteczne z dofinansowaniem budżetu państwa –powiedział Dariusz Kacprzyk, Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Od 2 do 15 stycznia 2014 r. z pytaniem o kredyt z dopłatą zgłosiło się do placówek banków 489 osób, przy tym 400 z nich złożyło wnioski o dofinansowanie. Zaakceptowanych zostało 150 wniosków, w trakcie rozpatrywania jest 155, a wycofanych lub z błędami – 95.

Według danych BGK, wysokość przyznanego dofinansowania do 15 stycznia br. wyniosła ok. 3,2 mln zł. Najwięcej wniosków przyznano mieszkańcom województw: wielkopolskiego – 28, pomorskiego – 16, mazowieckiego – 14. Najmniej wniosków złożyli mieszkańcy województwa opolskiego – 2.

Obecnie do banków, które przyjmują wnioski o kredyt z dopłatą w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, należą:

* Pekao SA – od 02.01.2014 r.

* PKO BP – od 02.01.2014 r.

Portal MieszkanieDlaMlodych sprawdził od kiedy nowe banki, które podpisały umowę z BGK, będą mogły przyjmować wnioski o kredyt w ramach rządowego programu:

* Alior Bank – od 03.02.2014 r.

* SGB – od 10.02.2014 r.

* Getin Noble Bank – od pierwszej połowy lutego 2014 r.

* BPS – od 01.04.2014 r.

* BOŚ – data nie jest jeszcze znana.


Program Mieszkanie dla Młodych skierowany jest do rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci, osób samotnych przed 35. rokiem życia (w przypadku małżeństw pod uwagę będzie brany wiek młodszego małżonka).

Państwo w ramach ustawy o pomocy państwa w nabyciu własnego mieszkania przez młodych ludzi, oferuje pomoc polegającą na udzieleniu ze środków budżetu państwa dofinansowania wkładu własnego oraz dodatkowego finansowego wsparcia w formie spłaty części kredytu, osobom  kupującym swój pierwszy dom lub mieszkanie na rynku pierwotnym. Ustawodawca przewidział: 10 proc. dopłaty dla osób samotnych i małżeństw bezdzietnych, 15 proc. dla rodzin, które posiadają co najmniej jedno dziecko. Dodatkowe 5 proc. dla małżeństw, którym w ciągu 5 lat od daty zakupu mieszkania urodzi się bądź zostanie przysposobione trzecie lub kolejne dziecko.

Zgodnie z ustawą kredyty hipoteczne osób starających się o dopuszczenie do programu muszą mieć wartość co najmniej 50 proc. ceny mieszkania, a raty powinny być rozłożone na minimum 15 lat. Dopłatą może być objęte maksymalnie 50 m kw. mieszkania lub domu o powierzchni odpowiednio do: 75 m kw. i 100 m kw. W przypadku rodzin wychowujących minimum 3 dzieci, mieszkanie nie może być większe od 85 m kw., a dom 110 m kw. Z kolei cena nieruchomości nie może przekroczyć wartości limitu określonego w ustawie.

Program Mieszkanie dla Młodych będzie obowiązywał od 2014 do 2018 r., a na jego realizację jest przeznaczonych ok. 3,6 mld zł, nie licząc wydatków budżetowych w formie zwrotów części poniesionych wydatków na zakup materiałów budowlanych. Przewiduje się, że banki skredytują w ramach programu zakup ok. 25 tys. mieszkań rocznie.

 

Natalia Grunsiok

Portal MieszkanieDlaMlodych.pl

Atrakcyjne mieszkania z rabatem podczas sobotnich Drzwi Otwartych w 8 miastach

Zapraszamy na Drzwi Otwarte w 8 miastach Polski. Tylko podczas dni otwartych kupując mieszkania zyskujesz nawet 2 LATA BEZ PŁACENIA RAT! Zapraszamy do konsultacji z doradcami finansowymi.

więcej »

Co to jest Kanon Dobrych Praktyk Rynku Finansowego

Rynek finansowy stanowi wspólne dobro wszystkich jego uczestników, czyli podmiotów finansowych, jakimi są osoby fizyczne, prawne lub inne jednostki organizacyjne oferujące produkty lub usługi finansowe, a także ich klientów oraz innych instytucji i organizacji na nim działających. Podstawą zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa rynku jest etyczny wymiar działań podmiotów finansowych. więcej »

31.11 - 01.12 2013 r.: zapraszamy na Targi BESKID DOM 2013 w Bielsku Białej

Już w najbliższy weekend (30.11 – 01.12 2013.)  zapraszamy wszystkich zainteresowanych zakupem nieruchomości na targi BESKID DOM 2013 w Bielsku Białej, gdzie przy stoisku nr 26 nasi doradcy finansowi sprawdzą zwiedzającym zdolność kredytową i zaoferują najlepszą ofertę sfinansowania nieruchomości.

więcej »